Stadion

• autor: aspirant93, 2010-02-19 09:14
Czekamy na rozpoczęcie prac przy naszym stadionie.

Władze gminy Sanok podpisały umowę na budowę pełnowymiarowego stadionu ze sztuczną nawierzchnią. Projekt o nazwie „Budowa Euroboiska w miejscowości Pakoszówka w Gminie Sanok” będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.  Realizacja przedsięwzięcia rozpocznie się 1 marca i potrwa rok.

- Dofinansowanie uzyskaliśmy w Regionalnym Programie Operacyjnym na pełnowymiarowy stadion, który musi być pokryty sztuczną trawą, oświetlony, ogrodzony i posiadać zaplecze gospodarcze. Powstanie także z boku boisko rozgrzewkowe z nawierzchnią trawiastą  - mówi Mariusz Szmyd, wójt gminy Sanok.

Wartość całego zadania to ponad 2,3 mln zł, z tego 1 mln 200 tys. zł to kwota wsparcia z funduszy unijnych. Boisko będzie służyć nie tylko do gry w piłkę nożną, ale i do ćwiczeń gimnastycznych, biegów i innych rozgrywek.

Plany gminy sięgają o wiele dalej. Wójt Szmyd, myśli o wybudowaniu centrum szkoleniowego dla młodzieży. Obecnie urząd gminy prowadzi dwie szkółki piłkarskie w Trepczy i Niebieszczanach, szkółkę pływacką oraz kilka szkółek tenisa stołowego. W planach po zakończeniu budowy sali w Strachocinie jest uruchomienie kolejnej szkółki koszykówki.

Gmina Sanok ponadto jest w trakcie budowy dwóch kompleksów sportowych, popularnie zwanych Orlikami w Trepczy i Prusieku. Powstaje sala gimnastyczna oraz boisko wielofunkcyjne w Dobrej. Kończona jest budowa sali gimnastycznej w Strachocinie. Przygotowywane są kolejne projekty, które pozwolą zwiększyć i uatrakcyjnić gminą ofertę sportową dla mieszkańców.

źródło esnonok.pl

autor: Neosport.pl 2010-02-27 12:18:37

Profil Neosport.pl w Futbolowo Wygraj 16 kompletów strojów dla klubu w konkursie Drużyna Neosport.pl!!! Eliminacje trwają DO 31 MARCA!!! www.neosport.pl/Druzyna-neosport-pl-drug a-edycja-cinfo-pol-183.html