Targowiska na kolanach

• autor: viluMisiek, 2010-10-20 22:26

Dziś nasza drużyna podejmowała na własnym stadionie drugi zespół Targowisk, który nie mogąc nawiązać walki z rozpędzoną Victorią uległ jej 7:2...

Do meczu wszyscy zawodnicy i kibice podeszli z pewnymi obawami związanymi z dwoma meczami bez zwycięstwa od czego dawno zostaliśmy odzwyczajeni. Obawy były przedwczesne gdyż okazało się, że nasza drużyna ze zdobywaniem bramek i wygrywaniem radzi sobie nadal nieźle.

Wynik do pierwszej połowy to 5:0. Okazał się on wypadkową wręcz rewelacyjnej skuteczności napastników, którzy w tym meczu jak chyba jeszcze w żadnym innym rozumieli się bez słów i stąd tyle akcji "dwóch na bramkarza". Andrzej pokazał, że jest najlepiej grającym zawodnikiem w całej lidze a Zbyszek, iż jeśli chodzi o drybling to żaden napastnik C klasy nie może się z nim równać. Mecz rozpoczęliśmy ustawieniem Dąbrowski - Mleczko, Siwik (t), Wroniak, Rowiński, Stankiewicz, Podolak, Szuba - Kotowski (k), Dżugan. Bardzo szybko urazu nabawił się Grzesiek, którego zmienił inny etatowy obrońca - Zamorski.

Bramki w pierwszej połowie padały po dwójkowych akcjach napastników i dobrze bitych przez Marcina rzutów rożnych. Świetnie podaniami obsługiwali się Zbyszek jak i Andrzej, którzy strzelili w ten sposób dwie pierwsze bramki. Kolejne to efekt strzału z woleja Żółwika po rzucie rożnym, główce Kotowskiego również po rożnych i Zbyszka, który wykiwał trzech obrońców i strzałem po ziemi pod sam słupek umieścił piłkę w siatce. W ramach dokonanych zmian na boisku pojawiła się trójka pozostałych rezerwowych: Krzysiek, Felek i Sebastian.

Druga połowa zaczeła się tak jak skończyła pierwsza. Dwie bramki i 7:0 dawało powody do dumy. Pierwsza z nich znów po rzucie rożnym bitym przed Podolaka piłka znalazła się w tłumie i wówczas wtedy dopadł jej Kotowski. Druga ku radości (i niedowierzaniu) kibiców zasługą Wroniaka Mateusza, który znalazł się tam gdzie powinien i do pustej bramki skierował piłkę z odległości jednego metra. Fety na trybunach z tego powodu nie zakłóciły nawet dwie bramki zdobyte przez przyjezdnych. Jedną z nich można porównać do gola, którego straciliśmy w Górkach - strzał w okno z odległości ok. 20 metrów (do 25 metrów odległości gola Grześka ze Strachociną to jednak jeszcze trochę im brakowało:) Druga po zamieszaniu w którym nie wykazali się nasi obrońcy. Dąbrowski musiał interweniować kilka razy znów dając popis umiejętności.

Przy dograniu meczu do końca wynik mógł wyglądać dużo lepiej. Oby w kolejnych meczach mniej takich końcówek.

autor: tymeekkk 2010-10-21 09:45:50

Profil tymeekkk w Futbolowo Michał a Ty czemu na trybunach a nie w gronie rezerwowych ?? :P

autor: znawca77 2010-10-21 16:07:54

Profil znawca77 w Futbolowo Taka rada dla tego co pisze te relacje weź sie chłopie tak nie wywyzszaj bo trochę zbłazik... Jeszcze ludzie sobie pomyślą że masz coś z głową albo coś...