Zasady awansów i spadków 2013/2014

• autor: viluMisiek, 2014-05-20 10:32

.......................................................................................................................................................... W związku z gorącymi dyskusjami kibiców na temat tego ile drużyn spada w jakiej klasie postanowiłem umieścić na stronie artykuł dotyczący wszystkich klas rozgrywkowych. Dosyć aktualne bo pobrane 20 maja ze strony Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Zasady awansów i spadków w rozgrywkach prowadzonych przez        Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Krośnie

Na sezon 2013-2014

I.  klasa „Okręgowa”

1. Z klasy „Okręgowej” do Podkarpackiej IV ligi awansuje drużyna, która po zakończeniu rozgrywek zajmie 1  miejsce w tabeli.
  2. Do klasy „A” spadną 3 drużyny, które po zakończeniu rozgrywek zajmą 3 ostatnie miejsca w tabeli.
  3. Liczba drużyn spadających może być zwiększona o liczbę drużyn spadających z wyższej ligi z terenu OZPN Krosno.

II.  klasa „A”

1. Z klasy „A” do klasy „Okręgowej” awansują, z każdej grupy po 2 drużyny, które po zakończeniu rozgrywek zajmą w swoich grupach 1 i 2 miejsca - razem 4 drużyny.
  2. Do klas „B” spada 5 drużyn z obu grup. Z każdej grupy klasy „A” spada po 2 drużyny, które zajmą 2 ostatnie miejsca, oraz 1 drużyna z 3 miejsca od końca tabeli. O spadku jednej z drużyn z równoległego miejsca decyduje mniejsza ilość zdobytych punktów w tabeli po  zakończeniu sezonu.
  3. W przypadku równej ilości punktów przez obie drużyny z równorzędnych miejsc zostanie rozegrany mecz barażowy na neutralnym boisku. Koszty barażu pokrywają obie drużyny.
  4. Liczba drużyn spadających do klasy „B” będzie zwiększona o liczbę drużyn spadających z klasy wyższej.
  5. Zasady rozegrania baraży ustali Wydział Gier OZPN Krosno po zakończeniu sezonu rozgrywkowego.

III. klasa „B”

1. Z klasy „B” do klasy „A” awansuje, z każdej grupy po 2 drużyny, które po zakończeniu rozgrywek zajmą 1 i 2 miejsce w tabeli - razem 6 drużyn.
  2. Z klasy „B” do klasy „C” spada razem 7 drużyn, które po zakończeniu rozgrywek zajmą 2 ostatnie miejsca swoich grupach oraz jedna drużyna z 3 miejsca od końca tabeli. O spadku jednej drużyny z równoległego miejsca decyduje mniejsza ilość zdobytych punktów w tabeli po zakończeniu sezonu.
  3. W przypadku równej ilości punktów przez  drużyny z równorzędnych miejsc zostaną rozegrane mecze barażowe lub jeden mecz na neutralnym boisku. Koszty pokrywają drużyny.
  4. Liczba drużyn spadających z klas „B” do „C” będzie zwiększona o liczbę drużyn spadających z klasy wyższej.

IV. klasa „C”

1. Z  klasy „C” do klasy „B” awansuje, z każdej grupy po 2 drużyny, które po zakończeniu rozgrywek zajmą 1 i 2 miejsce w tabeli - razem 8 drużyn

V. Rozdział

1. W przypadku rezygnacji drużyny z awansu do klasy wyższej awansuje drużyna, która zajęła   najwyższe miejsce nie objęte awansem  w danej grupie.

2. Gdy drużyna  z najwyższego miejsca nie objętego awansem w danej grupie zrezygnuje z awansu to z klasy wyższej spadać będzie 1 drużyna mniej.

3. W przypadku, gdy drużyna awansująca nie otrzyma licencji na grę w klasie wyższej to może awansować drużyna z najwyższego miejsca nie objętego awansem  z danej grupy po otrzymaniu licencji na grę w wyższej klasie. Gdy drużyna  najwyższego miejsca nie objętego awansem  z danej grupy nie otrzyma licencji to z klasy wyższej spadać będzie 1 drużyna mniej.

VI. Rozgrywki Młodzieżowe

1. Drużyna, która zajmie 1 miejsce w rozgrywkach klasy „Okręgowej” juniorów awansuje do Podkarpackiej II ligi juniorów starszych i młodszych. Warunkiem przyjęcia do rozgrywek II ligi jest zgłoszenie juniorów starszych i młodszych.
  2. Z klasy „Okręgowej” juniorów spadają 2 drużyny, które po zakończeniu rozgrywek zajmą 2 ostatnie miejsca w tabeli.
  3. Z klasy „A” juniorów do klasy „Okręgowej” awansują drużyny, które w swoich grupach po zakończeniu sezonu zajmą 1 miejsce.
  4. O awansie i spadku drużyn trampkarzy decyduje miejsce drużyny juniorów.
  5. Jeżeli drużyna, która uzyskała awans z niego zrezygnuje to prawo do awansu uzyskuje drużyna, która zajęła 2 miejsce. Gdy ona zrezygnuje z awansu to spadać z wyższej klasy będzie 1 drużyna mniej.
  6. W przypadku, gdy klub w trakcie rozgrywek klasy „Okręgowej” juniorów i trampkarzy wycofa jedną z drużyn w nowym sezonie będzie przyjęty do rozgrywek w klasie „A” bez względu na zajęte miejsce w tabeli drużyny juniorów.
  7. Interpretacja „zasad awansów i spadków”  rozgrywkach prowadzonych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej przysługuje Zarządowi OZPN w Krośnie.
  8. Powyższe zasady przyjęte w dniu 12.07.2013  Uchwałą Zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie.

autor: ~jeden z wielu 2014-05-25 07:21:00

avatar Prośba do kibiców:
pokażcie dzisiaj jak powinien wyglądać doping.
Wspomóżcie dopingiem najbardziej tych którym mimo chęci czasem nie wychodzi.
Z góry dziękuję

autor: ~kibic znad morza 2014-05-25 14:29:20

avatar nareszcie normalne i rzetelne komentarze,oby tak dalej-życzę utrzymania się w A klasie.

autor: ~kibic 2014-05-25 19:12:59

avatar Kto awansuje i kto spadnie jak zawsze zadecyduje po sezonie OZPN Krosno. Zapamiętajcie to na zawsze!