dzisiaj: 2009, wczoraj: 458

• autor: aspirant93, 2011-07-10 10:32

Trochę trzeba było poczekać na to podumowanie, ale w końcu nie zawsze świętuje się awans swojej drużyny, a to w tym sezonie było głównym celem który nasi zawodnicy wykonali w 100 procentach...

Od początku sezonu cel był jeden a mianowicie awans do klasy rozgrywkowej B, starania naszych prezesów, trenerów i oczywiście zawodników zostały uwieńczone ogromnym sukcesem po trzech latach istnienia naszego klubu otrzymaliśmy promocje do wyższej ligi.

Pierwszy sezon który jak to bywa okazał się "frycowym" nauczył nas bardzo dużo pokazał ile nam jeszcze brakuje do innych zespołów w mentalności jak i umiejętnościach. Jednak najważniejsze jest to iż już pod koniec tamtego sezonu nasza drużyna wyglądała coraz lepiej, dużą zasługą było sprowadzenie dwóch podstawowych zawodników Pisarowiec a naszych krajanów Andrzeja Kotowskiego i Krzysztofa Dąbrowskiego, którzy byli i są ogromnym wzmocnieniem naszego zespołu. Następnym zawodnikiem bez którego awans byłby apstakcją jest Andrzej Wroniak także nasz rodak który opuścił Strachocine aby pomóc swojejmu rodzinnemu klubowi. Niesposób opisać tutaj wzystkich zawodników którzy niewątpliwie przyczynili się do tego sukcesu ale każdy z nich był mocnym punktem zespołu.

Najbardziej cieszy fakt iż zasłużenie opuszczamy szeregi najniższej klasy rogrywkowej i od pszyszłego sezonu będziemy mogli się zmierzyć z bardziej wymagającymi przeciwnikami.

Co do statystyk drużyny to w rozegranych 24 meczach nasza ekipa zdobyła 60 punktów wyprzedzając o 4 oczka LKS Hłudno które także wywalczyło awans, gratulacje. Victoria 19 razy tryumfowała, 3 razy remisowała i 2 razy przegrała strzelając przy tym 83 gole i tracąc najmniej w lidze 22 gole. Ważne jest też to że Pakoszówka na własnym terenie ani razu nie schodziła przegrana.

indywidualności:

Krzysztof Dąbrowski - najwięcej czasu spędzonego na boisku 23 mecze (2025minut)

Andrzej Kotowski - najwięcej strzelonych bramek 33 gole

Co tu więcej pisać ?? Poprostu cieszmy się z sukcesu i czekajmy na następny, miejmy nadzieję już w pszyszłym roku. Awans jest nasz bo awans się nam należał:)